PODMÍNKY PRO ZPRACOVÁNÍ

  • Podklad musí být suchý, hladký, zbavený prachu a nečistot, mastnoty a silikonu.
  • Průchozí vedení nesmí mít ostré hrany, aby nedošlo k protržení manžety.
  • Aplikace je možná při teplotě min. 5°C na podklad bez námrazy.
  • Při průchodu závitových tyčí je potřeba použít vhodný tmel k utěsnění závitu, nejlépe tmel na lepení parozábran.
  • Doporučujeme vhodnost podkladu neprve odzkoušet.

Podklady jako jsou beton, porobetonové zdivo, dřevo je vhodné natřít penetračním nátěrem(penetrační nátěr naleznete ZDE), cihelné zdivo je nutné nedříve vyrovnat a následně natřít penetračním nátěrem. Při aplikaci manžet STOPLUFT na asfaltové pásy je doporučeno místo nalepení nejříve tzv. vytavit, aby se povrch pásu zbavil písku, poté napenetrovat a může dojít k nalepení.
 

Způsob aplikace:

Nalepení manžety je velmi jednoduché. Je třeba vybrat vhodný rozměr manžety s potřebným počtem průchodů. Průchozí vedení je třeba přizpůsobit tak, aby byl dostatečný prostor pro nalepení manžety. Manžeta se navlékne na vedení a po odstranění ochranné vrstvy se přilepí na místo. Při průchodu kabelů delších než 0,5m je vhodné tento kabel natřít například mýdlovou vodou, aby se usnadnilo provlékání a zabránilo porušení manžety. Při nalepení je třeba vyvinout dostatečný tlak na lepicí část. Tímto je dosaženo kvalitnějšího spoje.


Odstranění manžety
je vzhledem k silné lepivosti velmi obtížné. Za studena prakticky bez porušení nelze. Nejvhodnější je manžetu nahřát vhodným tepelným zdrojem (fén, horkovzdušná pistole) a za tepla ji opatrně odstranit.

Použití manžety neplní funkci silového spoje, proto je nutné zabezpečit, aby nedocházelo k pnutí mezi vedením a manžetou, a tím nedocházelo k porušení nebo odtržení manžety.

Zakazuje se používat manžety jiným způsobem nebo za jiných podmínek než uvádíme.
Objednávejte přímo na www.pro-drevostavby.cz nebo telefonicky na čísle 606 728 680
© PE-FLEX s.r.o, 2024 všechna práva vyhrazena | design Bigpoint | realizace 3Nicom